KONST / Litografier / Färglitografi 13862027
nr 1386 2027
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Signerad, numrerad 52/360, "Lilla Skinnaviksgränd". Motivet: 50x38cm, yttermått inklusive ram: 59x47cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:33:55
22/3 09:37:35
22 mar
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska